liché ponožky a zákon o zachování hmoty

pondělí 28. července 2014Problematika chybějících ponožek po jejich vytažení z pračky je často vzpomínaná záležitost a myslím, že už má svoje pevné místo i v odborné literatuře. Stejně mi ale tento fenomén nepřestane fascinovat. Mám dvě nohy, na každé noze jednu ponožku. Dohromady dvě ponožky. Večer se svlékám. Z každé nohy jadna ponožka, která je vzápětí umístěna do koše na prádlo a posléze do pračky. Po vytažení z pračky je třeba ponožky, které během očistného procesu v útrobách automatické pradleny figurovaly jako samostatné elementy, opět spárovat, aby bylo možné pár znovu použít. A zde nastává to, co nikdo nechápe a přesto už to nikoho nepřekvapí. Z pračky je vytaženo několik ponožek, které není možné spojit s žádnou jinou do páru. V mariáši by se řeklo, že jsou plonkové.

Je možné se tomu pořád dokola divit a nebo přijmout tento věděcky doposud neodůvodněný jev jako fakt a naučit se s ním žít. Je možné proti němu i bojovat, jako to dělám já. Již několik let si kupuji pořád stejné ponožky jedné a té samé barvy. Takové ponožky je možné mezi sebou volně kombinovat a starost s hledáním adekvátní dvojice tímto elegantně odpadá. Překvapení při dodržení tohoto postupu nastává jen po vytažení poslední ponožky z pračky. Ta totiž zpravidla bývá lichá...

A já se ptám: není snad toto jasný důkaz o nepravdivosti všeobecně uznávané teorie o zachování hmoty a energie??

13 komentářů :

 1. ...po vyprání uložím ponožky (v páru) a vedle mám hromádku jednotlivých ponožek, které čekají na svoji společnici, některé čekají hodně dlouho....když se náhodou objeví, zmizí zase jiná.... asi si někam odskočí a netrefí zpátky... už to neřeším....udržet ponožky v páru jak vidím n e l z e .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za postřeh... ano, bude to tak. Ponožky jsou značně samotářské a nehodlají setrvávat v páru. Moderní sociologie pro to má termín: singles :-)

   Krásný den ;)

   Vymazat
 2. Ó né, to je jednoznačný důkaz o přítomnosti lichožrouta ve vaší domácnosti. A buďte klidní, jsou úplně všude i u nás v Ráji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neexistuje proti nim nějaký postřik? ;)

   Díky za komentář :)

   Vymazat
 3. Ano, ano, lichožrouti to budou :-D Máme přečtené už obě knížky a pomalu tomu začínám věřit, že fakt tady někde s námi bydlí :-D :-D
  Hezký den přeji!!!
  Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to marný boj s těmi potvůrkami... uvažuji, že začnu nosit punčocháče ;)

   Hezké odpoledne, Šárko :)

   Vymazat
 4. Ahoj Tomáši, když s námi bydlela dcera, měli jsme doma lichožrouta také. Od té doby, co bydlí sama, kolik ponožek vložím do pračky, tolik jich vyndám a následně napáruji:-) - asi nás lichožrout nemá rád a vyhýbá se nám. Také kupuji více párů stejných ponožek, důvodem je, že když je některá s "větráním" tak ji nespravuji a postupně páruji s dalším kouskem dosud celým. Napsal jsi to pěkně, hned jsem se vrátila o dost let zpátky. ahoj Zuzana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Zuzko, ano děravé ponožky se vyhazují i u nás... beztak jsou pořád liché, tak proč jednu nevyhodit, že ;)
   Tvoje poznámka o zlepšení situace po odchodu dcery z domu mi vlila optimismus do žil :)
   Hezký večer,
   T.

   Vymazat
 5. Ponožky si pračka dává k svačině. Tuhle zas odmítla vypouštět vodu, tak jí manža rozebral, a ejhle - z útrob vytáhl ponožku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? Asi si na tu na tu naši pračku také posvítím ;)
   Mějte se krásně!

   Vymazat
 6. Nejip to vyresila moje kamaradka...synovi tyhle liche dala na tabor...takze nosil na kazde noze jinou ponozku...tak se mu to zalibilo...ze uz to jinak ani nenosi...a ve skole je 'cool' B-)

  OdpovědětVymazat
 7. Nejip to vyresila moje kamaradka...synovi tyhle liche dala na tabor...takze nosil na kazde noze jinou ponozku...tak se mu to zalibilo...ze uz to jinak ani nenosi...a ve skole je 'cool' B-)

  OdpovědětVymazat
 8. ...řešení mého muže: vhazovat do pračky ponožky shůry do sebe ohrnuté. Postačí 2-3cm. A fusky drží u sebe. Zní to děsivě, ale funguje to:-)Věrka

  OdpovědětVymazat