Gastro-porno

čtvrtek 5. března 2015

zdoj: Pinterest
Vlivem osudu (osud na sebe v ten den oblékl kabát v podobě hladu, deště a zavřené restaurace) jsem byl o víkendu donucen poobědvat v jistém nejmenovaném fast-foodovém řetězci. Byl to jeden z nejhorších zážitků letošní zimy. Naštěstí mi můj kamarád, se kterým jsme vyrazili na nedělní výlet s dětmi, dělal vydatnou morální podporu. Bez něj bych to asi nezvládl.

Ještě teď se vidím, jak tam tak stojím (jelikož místo k sezení nebylo možné najít) pod znakem velkého žlutého "M", žvýkám nevábně vonící sladkou housku s masovitým (stále tomu chci věřit) obsahem, pozoruji děti, kterým z pusy čouhají dlouhé mastné hranolky a mlčky si nechávám drobit na záda od člověka, který se tísní u pultu "na stojáka" s námi.

Po necelých deseti minutách k nám dorazily dvě ukrajinské uklízečky a nedbajíce faktu, že jsme ještě nedojedli, nám začaly vytírat pod nohama. Byl čas jít...

Říkám si, že jestli se v pekle konzumuje nějaká strava, jistě se podává v červených pytlících se žlutým "Mc" navrchu.

P.S.: Ale jinak to byl supr výlet... Díky, Z.

12 komentářů :

 1. Tome, tohle jsem zažila nedávno. Naše vnučka zatoužila jít se najíst do tohoto fast-foodu se žlutým M. já jsem to tam vyloženě protrpěla a vím, že už dlouho, ne-li nikdy, ne.

  OdpovědětVymazat
 2. Tome, pěkně tě lituju. Divím se, že jste si neměli kam sednout. Vždyť si nedávno ve zprávách stěžovali na obrovský pokles tržeb. Krom všeho co tam nabízejí mě nejvíce odpuzují hranolky se SILIKONEM. Nehledě na to, že mají na sobě dalších 18 složek.Já myslela, že hranolky jsou jen brambory,olej a sůl ! Zdravím a přeju co nejmíň takových zážitků. Stáňa

  OdpovědětVymazat
 3. Tu jejich housku fakt nedávám. Chutná jako puk. Kolegyně k nim chodívala na zmrzlinu. Taky hnus. Já jsem schopná si u nich v nouzi dát tak maximálně kafe.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo jo a my tam našeho osmiletého syna ještě nevzali,o takový kulturní zážitek jsme ho ochudili☺Tereza

  OdpovědětVymazat
 5. Ha ha,
  těm hodným (co si to zaplatí) přidají i hračku v papírovém domečku.

  OdpovědětVymazat
 6. No moment! Peklo = guláš! Počítám s tím!

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuju všem za "zastávku" u mě a za komentáře...
  Mějte krásné dny!
  Ať žije slow-food!!
  T.

  OdpovědětVymazat
 8. Milý Tome, náhodou!!!, v cizině , na zájezdu, když hledáme s kolegyní WC, je tento řetězec k nezaplacení, haha. Jinak tam a ani do podobných provozoven nechodím a nic z jejich nabídky jsem asi nikdy nejedla. Ačkoli - možná, že se mýlím, na Rozvadově višňový dortík a kávičku, při zastávce busu, asi ano.
  Kvituji, že jsi vybral pěkný doprovodný obrázek a hodnotné téma. Jiřina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jiřinko, s tím WC máš pravdu, mám podobnou zkušenost... nevím, jestli je to náhoda, ale když si představíš logo Mc a zrcadlově ho přetočíš, objeví se Wc :D
   Díky za postřeh ;)
   T.

   Vymazat
 9. Ahojte, naše deti sa tiež domáhali M , dosť dlho sme oddolávali až sme napokon ustúpili, ale najprv sme doma urobili fantastické domáce hamburgre s kapustou, cibuľkou, rajčinou, syrom a ozajstným mäsovým burgrom a výbornou žemlou a potom sme ich zobrali do M a mali sme to vyriešené. Naše deti už tam nechcú ani hranolčeky. A vyriešili sme to na veľmi dlho, netreba im zakazovať, ale ukázať že sa to dá aj lepšie a nie všetko čo je v reklame je super. S pozdravom mmirka.

  OdpovědětVymazat
 10. Zajímavé jak tenhle řetězec všichni odsuzujete , ale všichni víte jak jejich jídlo chutná ????
  Nehledě na to , že mají neustále narváno .. no zamyslete se co jíte a potom jak o tom píšete !!!! Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kritizovat bez ochutnání by mohl leda pokrytec. Já za sebe mohu říct, že se nad svým jídelníčkem zamýšlím, a proto také vznikl tento článek. O tom, JAK píšu, přemýšlím také. Ano, u McD mají narváno, Ulice v TV má neskutečnou sledovanost a na Hradě sedí Miloš Zeman. Žádný z těchto faktů nevypovídá nic o kvalitách jídla, televizní zábavy ani příslušné osoby. Neztotožňuji se s remcáním u hospodského stolu, nýbrž všechno beru jako zkušenost, bez které by se můj život nikam neposouval. Proto také, pokud mi nepůjde o život, do McD už nezamířím (a věřte mi to nebo ne, byl jsem tam podruhé v životě, poprvé to bylo před 15 lety) a moje děti také ne, dodnes se tomu zážitku smějeme. Berme život s humorem ;)
   Krásné dny!
   Tomáš

   Vymazat