Proč já vlastně...

úterý 24. března 2015

...každý týden vstávám o hodinu dříve a jdu běhat 13 km přes šílený kopce??Jó... vlastně proto, že je to jednoduše krásný (dnes 7 srn, 30 muflonů, 2 zajíci, několik myší a jedna kočka - tuším souvislost mezi dvěma posledně jmenovanými - a jinak... ANI ŽIVÁČEK).Když se osprchuji, jsem svěží, plný energie a dobré nálady a teprve nastává doba, kdy bych normálně v křeči začínal svůj obvyklý den.

Je to kouzelný pocit.

Jsem divný. Vím o tom.

22 komentářů :

 1. Musím napsat...
  Jednu dobu jsem měla možnost cestou do práce si dojet na stezku a jít na hodinu na brusle. Les, prázdná stezka, kde odpoledne a o víkendu je víc lidí než na Václaváku, ticho, které je slyšet i přes MP3. A pak ten den - rozhejbanej, rozesmátej, všechno tak nějak víc v pohodě. Dodnes na to s nostalgií vzpomínám. Zas bych chtěla.
  Takže chápu a v tom nejlepším závidím.
  Lucie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, Lucko, ten den je pak prostě takový nějaký lepší :)
   T.

   Vymazat
 2. Chapem,praktikujem,milujem :)

  OdpovědětVymazat
 3. Chápu, praktikuju to jen občas a pravidelně třeba na dovolené a pokaždý si říkám - proč to nedělám časteji, když se pak cítím tak skvěle? Člověk si to nějak nedopřeje, nevím proč. Kamarádka toto praktikuje taky denně už několik let a je to na ní vidět ( fyzicky i psychicky- myslím v dobrém) :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já mám do té denní praxe ještě hodně daleko... já zatím jen jednou za týden ;)
   Po zbytek týdne běhám v "normálních" časech :)
   T.

   Vymazat
 4. Tak takhle divný zůstaň - příroda a energie z ní je nedocenitelná:) Doufám, že se někdy donutím nebo spíš dospěju do fáze taky vyběhnout, myslím, že minimálně můj pes a má kila by to nadmíru ocenila:D M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za zkoušku nic nedáš... zkus to a uvidíš, že už nepřestaneš ;)
   T.

   Vymazat
 5. Naprosto rozumím, nej způsob meditace a zároveň přírodní antidepresivum:-),někdy doběhnu nikoliv ubitá , ale tak rozpumpovaná, že bych šla ještě kopat studnu:-)),kdo neběhá-nepochopí, krásná závislost♡

  OdpovědětVymazat
 6. Obdivuji, fandím a kochám se. Já jsem sova jako řemen, takže mě na ranní vstávání moc neužije, ale hlavně zjara se občas nechám řvoucími opeřenci vykopat z postele, vyjdu na zahradu, usrkávám horký čaj a užívám si to jedinečné kouzlo spojení prvních ranních paprsků a zvuků přírody v němém úžasu a neskonalé vděčnosti. Jen tím tedy rozhodně nevylepším svou mizernou fyzičku :-)
  Klárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klárko, já to beru taky hlavně jako meditaci :)
   Každý má nějakou "tu svou"...
   Tak hodně dobrých ranních šálků na slunné zahradě ;)
   T.

   Vymazat
 7. Naopak to ti naprosto závidím! Zní to dost skvěle :))

  OdpovědětVymazat
 8. Zdravím,chtěla bych být takhle divná)))))pa,ŠárkaPS: zůstaň DIVNÝ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jo, Šárko, já ještě chvíli divný zůstanu ;P
   T.

   Vymazat
 9. Wau !!! Zatim to dokazu jednou tydne , tech 13km. Me odrazuje tma po ranu jeste v 7 hodin. Az bude vychod slunce opet v 6, vstava a jdu.
  Tobe tleskam a preji vydrz. Lepsi zavislost neznam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, já těch 13 dávám také jen jednou za týden... pak mám ještě jednu oblíbenou víkendovou trasu kolem 11 km... a zbytek týdne běhám méně, kolem 5... přecijenom to stojí dost času, ty dlouhé běhy. To je jeden z důvodů, proč běhat ráno.

   Vymazat
 10. Tomáši,
  souhlasně přikyvuji, vidíš? :)

  Taky ráda vstávám dřív, je to ráno úplně jiný svět. Jen běhání se zdárně vyhýbám (ach, ty kolena). Ale třeba na něj taky dojde, když už dělám v eshopu s běžeckým vybavením.

  Zatím testuji sama sebe o víkendu, ale začít pracovní den ještě dřív, to se mi zamlouvá. Pro mě zatím na tu procházku. :)

  Hezký den,
  M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že vidím :)
   Přeji příjemná (nejen) rána...
   T.

   Vymazat
 11. Souhlasím, že to musí být úžasný začátek dne. Už několikrát jsem večer usínala se slibem, že ráno vstanu dřív a půjdu si zacvičit nebo zaběhat. Bohužel tento slib mi vydrží pouze do té doby než ráno ve 4 hodiny zazvoní budík a měla bych vstát. Nevstanu, přetočím budík a mám ještě hodinku k dobru. Ale cestou do práce nad sebe hudrám, když vidím ty běžce a mám výčitky, že jsem to zase nedala. Tak snad jednou pojedu do práce taky svěží, plná energie a s úsměvem. Přeju Vám hodně úžasných kilometrů a krásná rána.
  Radana

  OdpovědětVymazat
 12. Skvělé. Inspirující. Ta fotka má kouzlo okamžiku.

  OdpovědětVymazat