Nikdy nemám rozečtenou...

úterý 2. června 2015

autor: Lim Heng Swee
... jenom jednu knihu. Vždycky je jich několik naráz, a tak se málokdy stane, že bych neměl chuť ani na jednu z nich. Čtení patří k mým denním rituálům a i kdyby to mělo být jen na deset minut, knihu do ruky prostě před spaním vzít musím.

Dlouholetým vylaďováním se můj stav rozečtených knížek na nočním stolku více méně ustálil na počtu 3: Jedna kniha hlavní, které věnuji nejvíce času, druhá kniha v angličtině (obě zpravidla beletrie) a třetí knihou vstřebávám vědomosti a informace (naučná historická, něco do práce, apod.).

Můj aktuální seznam (v uvedeném pořadí) ode dneška naleznete v pravé části blogu. Je možné, že to někoho bude zajímat a navíc mě tyhle blbinky fakt baví...

Tak knihám zdar!

7 komentářů :

 1. Mám to podobně :) Líbí se mi průvodní obrázek i nejnovější kombinace knih :) Příjemnou zábavu-

  OdpovědětVymazat
 2. Já čtení miluji, ale mám to jinak... Nemůžu mít rozečtenou víc jak jednu knihu, nevim proč, snad aby měla celou moji pozornost:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Váš aktuální seznam knih je dobrý nápad a skvělá inspirace. Párkrát jsem se již nechala inspirovat a koupila knížku pro přítele na základě Vašeho psaní o tom, co čtete. Díky a ať Vás ty blbinky baví dál:-)
  Dana

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Tome. Aj ja to mam dost podobne. Prave uvazujem, ze aj do spalne by sa zisla mensia kniznica. S manzelom mame naozaj slusnu zbierku knih ( ovladame viac jazykov ) a prave nam pribudaju knihy pre deti ;)
  Tak nech je nas citatelov stale viac.
  Zelam Ti pekny den a dobre knihy. Katka

  OdpovědětVymazat
 5. Jo jo, přesně tak to mám taky. A občas se vloudí chybička, že na rozečtenou knížku zapomenu, nedopatřením se jí zbavím (ne úmyslně, to rozhodně ne) a nedočtená opustí můj život. Takže mám potom takové "dežaví" a říkám si: "Holka, teď nevím, jestli jsem tě dočetla, či nikoliv. nevadí, tak to pro jistotu zkusíme znovu." :-)
  Měj se fajn! :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla literaturu studovat, tak mám stále co číst. Ale nečtu, zlenivěla jsem a povinná četba je prostě povinná. Člověk pak měsíc před zkouškou zjistí, že má přečíst 30 knížek a teprve zjistí, kolik se jich dá číst najednou :D

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuju vám všem za milé komentáře. Bylo mi od začátku jasné, že čtenářský svět se dělí na dva tábory: Zapřísáhlé čtenáře jediné knihy a nadšené paralelní čitatele více knih :)
  I u nás doma to tak je... Moje milovaná žena by prý více příběhů "neudržela" :D
  Mějte krásné dny s knihou (knihami)... a konec konců i bez nich!
  T.

  OdpovědětVymazat