Dovolená mi...

neděle 26. července 2015

...končí. Neberu to tragicky. Přijde další a po ní zase jiná. Po přečtení Bářina blogu jsem si ale uvědomil jedno. Existuje několik věcí (přestože zcela obyčejných), na které si "najdu čas" vždycky jen během letní dovolené. Brání mi ale něco v tom, abych si takovou malou dovolenou udělal i během pracovního procesu? Nebrání! Tady je pár věcí, které jsem se rozhodl z dovolenkové doby přenést do svého každodenního života.

1.) Miluji noční sedánky na terase. Deku do klína, sklenku vína do ruky a pohled upřít na nebe poseté hvězdami. Přestože to místo mám na dosah ruky, z nějakého záhadného důvodu bych rok co rok mohl ony noční terasové sedánky klidně spočítat na prstech. Neexistuje důvod, proč si neudělat hezký večer třeba uprostřed pracovního týdne. Jediné, co mi v tom brání je nesmyslný blok v mojí hlavě. A JÁ TO ZMĚNÍM!

2.) Už léta mám takový dovolenkový rituál. Odkládám těžší knihy a ke čtení si kupuji týdeníky, jako je Reflex nebo Respekt. Někdy taky denní tisk nebo něco ještě lehčího... třeba běžecký časopis RUN. Proč to ale dělám jen jednou do roka, to mi nikdo nevysvětlí. Je čas prolomit psychologickou bariéru. Hned zítra si zaběhnu do trafiky pro časopis a večer si v něm budu listovat.

3.) Během dovolené se mi stává, že před spaním začnu hledat mobilní telefon a nezřídka ho naleznu tam, kde jsem ho zanechal předešlého večera. Je to osvobozující pocit - prostě ho nechat ležet a netrápit se tím, že nejsem v dosahu. Další věc, kterou si s sebou vezmu do civilního života.

4.) Neholím se a je to skvělý pocit. Zavedu to po celý rok... ať žije Robinsonovská tvář!

5.) Během dovolené se tak nějak víc usmívám, život beru tak trochu méně vážně a každý den si díky tomu také patřičně lépe užívám. Tenhle bod je ze všech nejprostší. Člověk nemusí dělat NIC navíc. Jen přehodit výhybku uvnitř vlastní hlavy... a já už se na to chystám!

8 komentářů :

 1. Chtěla jsem napsat nějaký smysluplný komentář, ale...... Prostě se jen usmivám a přikyvuji🌻

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, ale napsalas to krásně smysluplně ;)
   T.

   Vymazat
 2. Práve som si uvedomila tú obrovskú pravdu!!!!!!!!!!! Od dnes prehadzujem výhybky :)
  m.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím palce a děkuji za komentář ;)
   Hezké dny!
   T.

   Vymazat
 3. Je to tak prosté, přitom to mnozí z nás neděláme. Díky za inspiraci!! Mimochodem ještě než jsem přečetla komentáře, tak jsem se jen usmívala a přikyvovala:-)
  B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem moc rád! ;)
   Krásné léto přeji..
   T.

   Vymazat
 4. Mám to úplně stejně. (Až na to holení.) Takže se taky usmívám a přikyvuju. :-) Víc dovolené do všedních dnů, jo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je heslo! :)
   Děkuji za milou návštěvu a posílám trochu dovolenkové nálady na kopeček!
   T.

   Vymazat