páteční ochutnávka #2

pátek 10. července 2015

autor: Marc Johns
Seděl v koženém křesle v pracovně svého nadřízeného, jehož naléhavá slova ho míjela a nezanechávala v jeho mysli žádnou stopu. Na boční stěně kanceláře visely elegantní černé hodiny. Ukazovaly čas 18 hodin a 50 minut. Martin se ještě nikdy necítil tak uvolněně. Jakoby někdo sejmul těžký náklad z jeho beder. To, co tížilo jeho tělo, náhle polevilo a on se mohl zase volně nadechovat. Ta tíha, která Martina dlouhé měsíce vnitřně sžírala, bylo vědomí, jakým způsobem si zahrává s city Kláry, jeho vlastní milující manželky. Vědomí toho, jak moc ji celé měsíce ubližuje svoji nevěrou, se kterou nepřestal ani tehdy, když se o ní Klára dozvěděla. Jak se zoufale snažil obhájit každou zprávu, každou schůzku a kolik lží za tu dobu vypustil z úst. Lhal Kláře i sobě samému. Žít ve lži je jako žít s parazitem. S parazitem, kterého si člověk dobrovolně nasadil do krevního řečiště a který roste s každou vyřčenou nepravdou. Zprvu o sobě nedává vědět a tiše se rozpíná v těle svého hostitele. Když člověk zjistí, že něco není v pořádku, bývá už pozdě. Lež ho již celého pohltila a on se nemůže ani hnout. Každý pohyb ruky, každé gesto, každé slovo, každý nádech řídí lež - ten nepřemožitelný parazit. Člověk se stane jeho otrokem a marná je jakákoliv snaha vzepřít se onomu cizopasníkovi.

6 komentářů :

 1. Děkuji Tome za 2.skvělou ochutnávku :)
  Jj ..to svědomí..!!! Tak snad to dopadne všechno dobře a Martin to ustojí tím správným směrem..těším se na celou knihu :) Pěkný den.Anna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svědomí je pes ;)
   Jde to pomalu, ale píšu, tak snad nebude to čekání dlouhé.
   Krásný víkend, Anno :)
   T.

   Vymazat
 2. Úúúf, jak pravdivá jsou ta slova o lži. Ta poslední část je napsaná.... nevím co říct, dostalo mně to. Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, to mi lichotí. Děkuji :)
   Hezký den přeji
   T.

   Vymazat
 3. Chutna ochutnavka ;o) ma stavu a prebudza zvedavost co sa udialo, co sa deje a cooo no coooo bude dalej ??? Sama sebe zelam, aby som cim skor citala tvoju knihu. Pozdravujem a zelam pekne dni.Katka

  OdpovědětVymazat