S prvním říjnem...

čtvrtek 1. října 2015

... první mráz.

Jak já mám tohle období roku rád. Raději se klepu zimou, nežli potím vedrem. Raději běhám po kotníky v blátě, nežli po rozpáleném asfaltu. Raději chodím ve svetru, nežli v plavkách a raději piji svařák, nežli mojito.

Ne, že bych neměl rád léto, ale kdyby se měl celý roční koloběh zastavit, a já si mohl zvolit, v jaké roční době strávím zbytek života, byl by to právě začátek podzimu, kdy mlhavá a někdy mrazivá rána střídají jasné dny plné příjemného slunce, které hřeje, ale nepálí. Kdy pohled do krajiny připomíná Gauguinovu paletu. Kdy spadané listí voní na každém kroku a příroda vydává všechny svoje plody. Stačí se sehnout, sebrat a ochutnat.

Žádný koloběh ale zastavit nelze. Ani ten přírodní, ani životní (natož ten ekonomický, že...?), a tak nic nezůstává věčně a my se máme alespoň stále na co těšit. Užívejte si babího léta, moji milí... máme ho jen jednou za rok!

P.S.: A já slibuju, že příští příspěvek nebude o počasí :)

6 komentářů :

 1. Tome, krásně jsi to napsal. A příští může být klidně zas o počasí, hezky se to čte.
  pěkný babí den. Majka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím!!! Líp se podzimní počas popsat nedá.

   Smazat
 2. Tomáš, ja to mám úplne opačne. Neznášam na seba vrstviť všetky tie tielka, svetre a bundy. To ja sa radšej potím vo vlastnej šťave. Ale máš pravdu v tom, že sa stále máme na čo tešiť. Andrea

  OdpovědětSmazat
 3. Děkuji všem za milou návštěvu i za komentáře...
  Brou noc :)

  OdpovědětSmazat
 4. Tak já jedině vedro,vedro,vedro...aja

  OdpovědětSmazat
 5. Tome, za mě souhlas, jen místo svařáku nebo mojita čaj, krásný podzim všem, i těm, kteří ho vidí škaredě a jako předzvěst ještě něčeho horšího (zimy),
  Marcela

  OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.