Měří to 60 cm...

středa 16. prosince 2015

autor: Charles Santoso
... a když ho Bety s vypětím všech sil nese v náruči, ocas mu visí na zem. Nedávno jsem se zastavil u veterináře a poprosil o jednu odčervovací tabletku. Ten mě zcela nepřipraveného zaskočil otázkou, kolik že ten náš kocour vlastně váží. Odvětil jsem, že ani nevím, kolik váží moje vlastní děti, nebo já sám, natož kocour, ale že náhodou vím, jak je starý. Soudě podle věku zvířete učinil lékař kvalifikovaný odhad a prodal mi tabletku pro dvoukilové kočky. Při následném kontrolním vážení (já s kocourem a bez) jsem zjistil, že:

a) potřebuji ještě jednu a půl tablety
b) potřebuji zase pořádně běhat

U Áši je to pouze vzrůstem a dá se to svádět na geny (u mě ne). O jeho původu nemáme příliš mnoho informací. Matku jsme viděli asi deset minut. Otec je neznámý Pražák. Jelikož nám ale Áša škube pytlíky od čaje (a vybrané druhy bylinných čajů v nestřeženou chvíli pije přímo z hrnku), soudím, že jeho kořeny sahají dál, než do Vršovic. Asi do Anglie. Že by britská modrá?

Mimochodem - Tobiáš se jako každý správný nezadaný mladý samec serval. Nejspíš. Nebo spadl ze stromu. Možná. Nebo mu prostě jenom někde ujela noha na náledí. Jisté je to, že má naražené žebro a už dva dny si sotva dojde pro kousek hovězího.

Konec zoologického okénka.

Mějte se krásně a bacha na náledí.

9 komentářů :

 1. My máme kocúra vytiahnutého z vôd v Čechách. Doniesli nám ho známi, ktorí tam dovolenkovali a zachránili ho, niekto chcel utopiť mačence, prežili... a jedného teda máme a smejeme sa, že ,,královná neumí česky,,...teda parafráze...a volá sa Mojžíš - t.j.židovsky : Z vody vytiahnutý !
  O Váhe svojej aj jeho pomlčím, ale neprestávam behať...
  Kocúra máme kastrovaného, lebo k očkovaniu, čo je u mačiek drahé, štvrťročnému odčervovaniu, špeciálnym rozpúšťacím granuliam na ľadvinové kamene (áno český kocúr má problémy a bez pomoci by mu praskol moč.mechúr a už dva krát hrozilo, že umrie )
  sa pridávali antibiotiká v podobe drahej injekcie, za každým keď sa niekde pobil a aj preto, že je smutný pohľad na bezprízorné mačatá v dedine....a vyhladovené mamy mačky....
  Ja viem prišiel o svoju ,,chloubu,,, no to by som ani blogerovi nemala písať ! Sorry !
  papa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Alčo, u nás doma se ctí pravidlo, že žádný samec, který nesmrdí a neznačkuje po domě, kastraci podstupovat nemusí... a tak se s Tobiášem oba snažíme ;)
   Krásné dny :)
   T.

   Vymazat
 2. Krasne cteni, opravdu. A nejen tento post. Preji hodne inspirace a staly prisun tech spravnych slov. Marcela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Marcelo, to mě opravdu moc těší. Děkuji za milé přání :)
   T.

   Vymazat
 3. Fakt pěkné čtení. Až na ten konec - pochroumaný kocour. Tak ať se dá brzy dohromady.
  Přeju celé rodince, počítám i kocourka, klidný adventní čas.
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Jarko. Mám dobrou zprávu, Ášovi už je lépe ;)
   I já přeji hezký advent.
   T.

   Vymazat
 4. Zdravím....moc jsi mě opět pobavil)))).Něco pro zasmání pro tebe...moje Merinka♥(čivavka)=1 tableta....Přeji Ašovi brzké uzdravení a tobě pohodový běh s očekávaným výsledkem)).Pa Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Šárko, to jsme moc rád. Moc děkuji za přání za nás oba ;)
   Hezké dny.
   T.

   Vymazat
  2. Našemu micíkovi...5 tabletek,velikost něco jako rys,ale je to ještě kotě,mainský...Pěkný den,dae

   Vymazat