TEST: Scutum Wear

neděle 15. května 2016

zdroj: The Telegraph
Noční vlci (Putinovi oblíbenci, co jezdí na amerických motorkách) projeli naší vlastí. Při té příležitosti se s nimi kdekdo nechal vyfotit (třeba hejtman Hašek, ale to už jistě všichni víte).
Když jsme u toho focení. Mám takový problém. Neumím selfie. Prostě mi to nejde. Jednak na těch fotkách vždycky vypadám jako idiot a jednak mi přijde jako vrchol trapnosti stoupnout si před ... (doplňte si dle libovůle - hradčanské panorama, pářící se slony, Noční vlky apod.) a namířit sám na sebe objektiv.
Moje nevole vůči selfíčkům však narazila na nevoli jinou - jak se ukázalo, ještě silnější - a sice nechuť pózovat komukoliv jinému (nemám nic proti momentkám, či skupinkám, ale navléci se do trika, o kterém chci psát a nechat se fotit druhou osobou, se ukázalo být za hranicí, přes kterou nepůjdu).
Jak to s mým selfie v triku dopadlo a hlavně jak testování prádla Scutum souvisí s Nočními vlky, se dozvíte po reklamách. Tak nepřepínejte!Spodní vrstva oblečení je pro mě naprosto nepostradatelná část běžeckého oděvu a využívám ji jak v zimě, tak i v teplejších dnech. Vnímám ji jako nezbytnou součást. Je to pro mě ten mokrý kus hadru, který po každém výběhu házím do kouta k pračce a druhý den jej nacházím viset suchý na prádelní šňůře (že by kouzlo?). Rukama mi prošla celá řada spodních triček a tílek, od levných kousků z LIDLu, přes starou dobrou Moiru, až po pár módních a technologických výstřelků, které všechny více či méně splňovaly účel a odběhal jsem s nimi na těle stovky kilometrů.Výrobce

Scutum wear je nová česká značka, která své zboží vyrábí ve spolupráci s profesionály. Výrobce se zaměřuje zejména na odolnost materiálu, která dává nositeli možnost použití prádla jako první vrstvy pod různé druhy výstroje včetně taktických vest.

Střih

Firma Scutum je na trhu úplný nováček, a tak jsem si od výsledku testování jejich "druhé kůže", jak sami svoje prádlo přezdívají, příliš nesliboval. Když jsem si ovšem jejich triko s krátkým rukávem poprvé oblékl, byl jsem upřímně zaskočený. Málokdy se stane, že mi kus textilie tak dokonale padne. Triko má zajímavý střih (skutečně odlišný od ostatních výrobků stejného typu), který je dole prodloužený a perfektně tak kryje kříž a boky a ani jednou se mi nestalo, že by se vyhrnul. Dokonce i délka "krátkých" rukávů je delší, než bývá zvykem a sahá mi těsně nad lokty. Vědom si toho, že následující věta bude znít jako prázdné marketingové heslo, neodolám a stejně ji sem napíši (nejlépe totiž vystihuje můj první dojem): Skutečně jsem měl pocit, že jsem na sebe navlékl další vrstvu vlastní kůže.


Funkčnost

Měl jsem štětí a během testovacího období, kdy jsem triko tahal (při běhu, chůzi i cyklistice), se počasí střídalo a já měl díky tomu možnost využít Scutum tričko jako spodní vrstvu pod lehké tričko při teplotách kolem 20°C, ale také jako podklad pod triko, mikinu a vestu (to když ráno klesla teplota těsně nad nulu). Chvíli po oblečení trička si tělo vytvořilo příjemný tepelný komfort, který skutečně vydržel, dokud jsem druhou kůži ze sebe zase "nesloupl". Z hlediska funkčnosti tak triku nelze nic vytknout. Dělá přesně to, co se od něj očekává: pot odvede pryč od těla a udržuje stálou teplotu na povrchu kůže. Přiznám se, že toto jsem od trika očekával, a tudíž mě jeho funkčnost nezaskočila tak, jako jeho střih. Jednou větou: ano, funkční triko Scutum je opravdu funkční.

Materiál

Triko je složeno ze dvou druhů materiálu. Samotné "tělo" a potom prodyšnější vrstva v podpaží. Výrobce uvádí toto materiálové složení:
Tělo: 92 % polyamid supplex, 8 % lycra
Boční panely: 92% polyester, 2 % polyamid, 6 % lycra
Mně osobně tento údaj příliš nepoví, ale rozhodně mohu potvrdit, že ten syntetický mix v praxi funguje dobře. Materiál pot nenasákne, rychle odvede a triko snadno uschne. Materiál obsahuje ionty stříbra, které by měly eliminovat zápach. Co se tohoto faktu týče, ani jednou jsem se nesetkal s negativní reakcí rodiny, když jsem po sobotním dlouhém běhu zasedl k obědu nepřevlečen (no dobře, jsem prase!). Vzhledem k tomu, že mám doma tři ženy (které jsou v tomto ohledu obecně citlivější), dalo by se říct, že stříbro zafungovalo.

Cena

Mně osobně 950 Kč za tričko připadá jako poměrně vysoká cena. Pokud ale mám být objektivní a porovnám ji s cenami funkčního prádla jiných výrobců, musím uznat, že se firma Scutum drží spíše mezi těmi levnějšími. S ohledem na bezvadnou funkčnost a kvalitu materiálu je ta "tisícovka" asi celkem adekvátní. Nakoupit se dá tady.

Ještě, než triku Scutum udělím hodnocení, vám ukážu to slavné selfíčko:A jak tedy vlastně můj dnešní test souvisí s potetovanými Rusáky z motorkářského gangu? No... vlastně vůbec.

Celkově dávám 8 óček z 10 :-)


+ perfektní střih
+ fukčnost
+ tepelný komfort
- pro mě osobně cena
- omezený výběr barev

9 komentářů :

 1. Ja bych jen citovala: "Hlava Havla, telo Ramba." Vic neni treba:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Ta Monča se má! Zdraví Peťula

   Vymazat
 2. Zdravím,ten komentář je přesný)))).Selfíííí také nemusím ani jiné focení mé osoby,vypadám na fotkách s prominutím jako ty"cituji idiot"bohužel i na OP !!!Pa,Šárká

  OdpovědětVymazat
 3. Milý Tome, takže vaše paní Monika může směte tvrdit, že má Zlato ve stříbře...
  hezký článek, nenucená reklama...
  Jiřina
  trvalkadahlia.blog.cz
  ( moje vnučky prostřednictvím blogu vaší ženy sledují nenápadně vaše dcery, jsou téměř stejně staré....)
  zdravíme na Kopeček

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Zdravím vás, děkuji za úžasnou recenzi.
  Tričko vypadá jako dobrý dárek pro manžela, jen si nevím rady s velikostí. Prozradíte velikost, kterou máte na sobě. Abych měla představu jaké vybrat. Děkuji.
  Moc ráda čtu váš blog. Mužský pohled na svět je v tom našem ženském takové osvěžení.
  Mějte se moc pěkně!
  Běla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Bělo, jsem rád, že jsem Vás mohl inspirovat. Já mam při svých 174 cm a 73 kg velikost M ;) Přeji krásné dny a ať se triko manželovi líbí!
   T.

   Vymazat
  2. Děkuji za odpověď! Tričko koupeno, máte s mým manželem stejnou velikost :-).
   Akorát jsem nevydržela až do jeho svátku a dala mu ho hned :-).
   Je nadšený stejně jako vy, druhá kůže...
   Cokoliv mám od vás z blogu má zaručený úspěch :-).
   Děkuji!
   Přeji hodně nápadů a sil do dalšího psaní!
   Běla

   Vymazat
  3. Tak to jsem moc rád.
   Děkuji, mějte hezkou neděli!
   T.

   Vymazat