...a je to tu:

čtvrtek 1. září 2016

Na přechodu před školou postává policejní strážník v zelené vestě a dohlíží na to, aby se děti bezpečně dopravily až do nově natřených lavic v (pořád ještě) sluncem zalitých třídách, které po prázdninách voní - tak nějak - jinak. Voní setkáváním s kamarády a příslibem přísunu nové duševní stravy. Kdo už ale školou prošel, dobře ví, že se ta vůně ze tříd vyvětrá dřív, než pomine první velká přestávka - a nazítra už budou zase cítit všednodenností (a přezůvkami na tělocvik schovanými pod lavicí). Je tu nový školní rok a já už zase před školou kličkuji mezi parkujícími vozy rodičů-taxikářů. Roční koloběh budiž pochválen, člověk se alespoň nenudí.

A co jinak? Financial Times píší o době, kdy budou lidé chodit ke Googlu nejen pro informace o vnějším světě, ale také o sobě samých. Kdo vás dnes zná lépe než vy? No jistě, Google! Ví, co čtete. Ví, co nakupujete. Ví, co si s kým píšete a také s kým a o čem telefonujete. Až se budete příště rozhodovat, s kým jít na rande, Google vám prý volbu usnadní a správné řešení s nejvyšší přesností předem určí. No, nevím. Já se ho asi rovnou zeptám na tu nejzákladnější VELKOU otázku všehomíra. Ale obávám se, že z něj beztak vypadne nějaký blábol, třeba "42"...

Když už jsme u Stopařova průvodce - v Americe startují předvolební debaty. Jsem zvědav, jestli se Douglas Adams i v tomto bodě ukáže jako vizionář a lidé si opravdu zvolí do svého čela šíleného Zafoda Bíblbroxe. Jen doufám, že Donald Trump nemá stejně jako on dvě hlavy, protože i z té jedné padají dost šílené věci.

Ať už parkujete před školou, nasáváte vůni poprázdninových učeben, radíte se s Googlem, volíte prezidenta, či děláte cokoli jiného, rozhodně NEPROPADEJTE PANICE!

Krásný začátek září všem (a těm, kteří nepatří mezi milovníky Stopařova průvodce po galaxii, se dnes omlouvám za trochu nesrozumitelný příspěvek)...

4 komentáře :

 1. zato my , co stopařova průvodce známe skoro nazpaměť, jsme to ocenili MOC!!! tak ručník kolem krku a čau ! KK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, díky... bylo mi národním svátkem i prasečími hody!
   T.

   Smazat
 2. Tak byl to trochu mišmaš, ale rozhodně aktuální a vtipný. Předvolební čachry machry už mi lezou krkem, a to ani nejsme v Americe, a ne a ne to skončit. A pak to začne nanovo, tady.
  x
  www.introvertnisvet.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 3. Právě jsem dočetla v českém Newsweeku text o propojení Trumpa s Ruskem a nepanikařit jde čím dál tím míň :(, už to není jen žádný pomatený blázen. Nevěděl by ten Google, jak na něj?

  OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.