Jazyk...

pondělí 14. listopadu 2016

... na vestě!

autor: Ronald Searle

Už je to týden, co si moje drahá žena rozervala kotník na cimprcampr.
Byl to výživný týden! Střídám funkce svačináře, taxikáře, zdravotního bratra, kuchaře (husa se prý povedla), uklízeče, topiče, nákupčího, mamky, taťky a protože mezitím potřebuji ještě pracovat, nenacházím čas a sílu na čtení, běhání, ani psaní - z čehož začínám mít mírné deprese.

A proč to píšu, když to není ani vtipné, ani důležité, ani čtivé a ani zajímavé? Účelem tohoto úsporného příspěvku nebylo vyvolat soucit, nýbrž vzdát hold mojí M. a všem ženám, kterým slouží obě nohy a zvládají všechno to, co nyní padlo na má bedra... mít klobouk, smeknu.

No nic, tak hluboký nádech, pěsti pěkně na bradavky a vyrazit vstříc novému týdnu!

11 komentářů :

 1. O co víc si my ženy vážíme svých mužů, kteří takto dokážou "zaskočit" a ještě nám pak složí obdiv. Co víc si přát?
  Pohodičku a zdravé nožky na Kopeček. Marie

  OdpovědětVymazat
 2. Já vím, že to není vtipné, ale je.
  Pobavil jste mě.
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 3. Tome, já věřím, že jste skvělý! Zvlášť pokud jste schopen přiznat, že úloha ženy - to je tisíc povinností a nikdy nekončící práce. Já si na taťku a mamku hraju už čtvrtý rok, protože můj drahý manžel se dal na studium vysoké školy při zaměstnání. Vřele doporučuji! Nebýt dědečků a babiček, tak to nedám. Ale na druhou stranu má manžel můj obdiv, protože výsledky má úžasné a když vidím, s jakým nasazením do toho jde, jsem na něj pyšná. A naše děti? Kluci to hodnotí takto: "Naše mamka je i dobrej taťka, umí i hokej!" Tož tak. Zdraví Peťula

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravím, musím souhlasit s předešlými komentáři....Pa.Šárka.

  OdpovědětVymazat
 5. Ta situace samozřejmě vtipná není, ale Váš ,,komentář", určitě ano:-)
  Přeji Vám hodně sil, odvahy a tolik potřebného nadhledu.
  H.

  OdpovědětVymazat
 6. Tomáši, zdravím Vás... poprvé, ale čtu už déle. Proč dnes píšu ? Vaše " pěsti na bradavky" mě dostaly...:-D U nás se říká "ruce na prsa" a Vaše kombinace je hezčí. Přeji Vám i Monice hodně sil, vydržte - oba :-)
  Hezký večer
  Ali

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý den, Tomáši :-)
  Nejdříve se mi líbilo, že tak krásně skládáte slovo za slovo a máte stejnou čichací (i čtecí) úchylku jako já.....a teď smekám klobouk (který nosím jen v létě), že jste kumulaci všech funkcí zvládl a doufám, že k Martinské husičce byly i domácí knedlíčky :-)
  Krásné dny celé Vaší rodině
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 9. Tak ať to všechno zvládnete. Pevné nervy.

  OdpovědětVymazat
 10. Jo jo, kéž by si to někteří muži v těchto situacích zapamatovali a později se víc v domácnosti projevili :)...

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý den Tome, jak byste přeložil cizinci, co znamená slovo cimprcamr.Miluji blog Vaší ženy, nesmírně si jí važím pro její preciznost, nápaditost, zručnost, vytvoření tepla domova a miluji i jí samotnou, právě takovou, jaká je. Mějte se všichni rádi, všem přeji hodně zdraví a Monice o trošičku více, protože ho právě potřebuje. Milena

  OdpovědětVymazat