Proč půjdu...?

pátek 26. ledna 2018

zdroj: Simon's cat
- Protože smím.
- Protože je to to nejmenší, co mohu udělat.
- Protože je to v našich rukách a ne vždy tomu tak bylo.
- Protože slova "nemám koho" nejsou omluvou. Volím z těch, kteří se extrahovali z našich řad. Nejsou to "oni", ale "my sami".
- Protože nehledám dokonalost, ale chci, aby moje generace předala svým dětem naši zem v lepší kondici, než ji od svých rodičů převzala.
- Protože nechci pohrdat úsilím těch, kdo za svobodnou volbu obětovali svou kariéru, vlastní pohodlnost, osobní svobodu a někdy i život.
- Protože nečekám, že nás někdo spasí. S rukama v klíně se nikdy nikdo nikam neposunul.
- Protože cítím odpovědnost.
Proto.
A proč jdete vy? J

26 komentářů :

 1. Ja mozem iba drzat prsty...

  OdpovědětVymazat
 2. ...jdu, protože doufám ve změnu a přeji si lepší zítřky. A slušnost na hradě. Když si představím historii Hradčan a jak se tam teď vyvaluje hrabě Vodkula. A už nechci preferovat známky s Fifinkou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomáši, super ! Přesně tak to vidím i já.
   Zítra to bude nervák, tak si držme palce.
   Zdraví Blanka.

   Vymazat
  2. jsem z malého města, takže paní trafikantka zná můj humor.
   Vždy, když mi podávala známku s tím ošklivým pánem, jsem říkala:"A tu s krtečkem nemáte?" Jinak jsem šla AŽ na náměstí na poštu:-)
   Kdysi jsem četla citát, který byl spojen s ekologií, ale dá se přenést i na volby:
   ZEMI MÁME PŮJČENOU OD NAŠICH BUDOUCÍCH DĚTÍ, MĚLI BY JSME JI VRÁTIT V POŘÁDKU!
   Takže odpoledne na značky....
   Magda

   Vymazat
  3. ZEMI MÁME PŮJČENOU OD NAŠICH BUDOUCÍCH DĚTÍ, MĚLI BYchom JI VRÁTIT V POŘÁDKU!

   Vymazat
 3. Mám to podobně a navíc bych už opravdu zase chtěla projít Hradem, před 5 lety jsem se rozhodla tam po celou dobu vlády posledního vítěze voleb tam nevkročit. Zítra to bude nervák, ale asi také úleva od té předvolební nevraživosti... e

  OdpovědětVymazat
 4. ...i já jdu ze všech uvedených důvodů hlasovat pro změnu, tak si držme palce a hoďme tam ten správný lístek...
  jarka

  OdpovědětVymazat
 5. Tome, to je hezké (a obdivuhodné), že jsi našel min. 8 důvodů, proč jít k volbám. Já jsem "JEN" prostě šla. Nad důvody nepřemýšlím, nad blížícím se výsledkem ano. Ale jsem optimista, dopadne to dobře :-) :-) :-) Tome, krásný víkend, Ivana.

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem občan této země a pokud jsou volby to jediné, co mohu aktivně udělat pro chod země, jsem povinný jít k volbám a nést část zodpovědnosti za své rozhodnutí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no já vám nevím, zdenku... dříve nebyla volební účast vysoká, ale většinou to dopadlo tak, že jsme se s tím víceméně ztotožnili. mám pocit, že tomu bylo tak proto, že k volbám chodili ti, kdo měli jakési politické povědomí. pak se volební neúčast začala rovnat téměř vlastizradě - a ejhle, spousta lidí tam šla jako s tiketem na sportku "tak co mámo, dáme to tomu xy, s tim byla sranda v tý estrádě/politické debatě, viď?" takže místo fundované volby je to spíš anketa ve stylu zlatého slavíka, kdo je mi sympatický a koho na obrazovce vídám už dvacet let, a ne jaký má program. nemusí to být samozřejmě objektivní názor, ale tak to vidím já.
   s úctou jindra

   Vymazat
  2. promiňte - zbyňku - já už špatně vidím...

   Vymazat
 7. Tomáši,v prvním kole jsem skutečně nešla, protože jsem si opravdu nevybrala. Pak jsem zhlédla v Tv duely a rozhodla se pro Miloše.Nechci, aby tuto zemi reprezentoval člověk -byť chytrý a vzdělaný, ale bez jakýchkoliv politických zkušeností.Jednat se světovými státníky o naší zemi je jiné café než pár televizních duelů. P.Drahoš mě tedy nepřesvědčil.Naopak.
  Hezké dny.
  Magda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...já tedy ani náhodou nemám pocit, že by MZ jednal se světovými státníky, ale ostudu před nimi nám všem vysekl vždycky skvostnou, to zas jo...viz chování k Her Majesty Elisabeth II. už jen toto je důvod chtít změnu, ale každému dle jeho gusta, viďte Magdo
   přeji vám hezký den
   jarka

   Vymazat
  2. A k čemu by nám byl prezident usmívající se a odpovídající"nevím" na každou třetí větu ? Taky nevím...
   Magda

   Vymazat
  3. ..no jsou chvíle kdy je lépe říci nevím, než lhát...a že je MZ soudně uznaný lhář, je jenom smutný fakt...a že tím dává najevo pohrdání námi všemi mně osobně dost vadí...toť vše jarka

   Vymazat
  4. Mě nepřijde, že by MZ pohrdal občany této země. A ani mi nepřijde, že by bylo 2 850 000 lidí úplně primitivních,když si ho zvolilo. Nejsem ani malá,ani hloupá,ani ovlivnitelná. Jen mám s dovolením svůj názor. Toť vše. Jak píšete - každý dle svého gusta Jarko.
   Magda

   Vymazat
 8. Všichni co chcete změnu �� je vám asi jedno zda to bude k lepšímu či k horšímu, hlavně aby to byla změna, protože ta je v módě což? Snad lidi ještě myslí vlastní hlavou..
  Protože zfanatizovat davy je bohužel tak snadné.

  OdpovědětVymazat
 9. Ajaaaj...tak to je mi fakt ľúto :(

  OdpovědětVymazat
 10. Bohužel máme takového prezidenta jakého si zasloužíme....
  ...lidé brzy zapomněli...
  Není třeba společnost rozdělovat, podporovat nenávist, dohadovat se nebo obhajovat věci, které jsou naprosto zřetelné. Kdo nechce slyšet, zkrátka neslyší a neuslyší. Netřeba plýtvat energií...ta se dá využít jinde mnohem lépe!
  I když jsem doufala do poslední chvíle....nedopadlo to.
  Je to rozhodnutí většiny a já to respektuji.

  Víte z čeho mám velikou radost? Lidé, kteří to vidí jinak není úplně tak málo....nesmíme to vzdát! Začněme u sebe a bude líp!
  Já tomu věřím!

  Katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lépe bych to neřekl. Díky Katko ;)

   Vymazat
 11. Ano, je po všem a zůstává pachuť - ne z toho, že lidé volili různě, to tak prostě je a je nutné to respektovat. Ne, pochopit to nedovedu, ale rozhodně nikoho nebudu urážet, jak se bohužel zhusta děje. Kam se poděla tolerance a elementární slušnost? To je jedna ze smutných věcí. A druhá je ta, kam se celá země nyní nasměruje a z toho mám velké obavy. A jsou opodstatněné. Už jen z toho, co bylo v sobotu ve štábu MZ předvedeno - na jednom pódiu s Okamurou, Chovancem a nepřijatelnými poradci... to je to, co nedokážu pochopit - že tohle to velké množství lidí, volících MZ nevidělo, nebo lépe - nechtělo vidět?? Děsí mě křehkost demokracie a jak málo stačí, aby se opět rozplynula ... kdo jen trochu zná dějiny, ví... a tak chci doufat, že to druhé velké množství lidí, kteří volili opačně to nevzdá a nedá se event. zastrašit. A to třetí velké množství lidí, kteří nevyužili svoje právo, tak dlouho nesamozřejmé, jej příště využije a to po zralém uvážení ... ale zralé uvážení bolí - protože se tomu musí věnovat čas a nedat jen na zavádějící nadpisy v novinách a zavádějící hesla na bilbordech...Takže všem nám přeji slunce v duši a naději že ... to vše nezmizí a nepromarníme to. Helena

  OdpovědětVymazat
 12. Z toho štábu mám také obavy. To jsou ta naše nešťastná osmičková léta. Smutnější začátek roku stoletého výročí vzniku republiky snad ani být nemůže. Spousta těch, co si stěžují a nadávají na dnešní dobu, stejně ve výsledku změnu nezvolí. Jen doufám, že při příští volbě nebudeme vybírat mezi synem bývalého a manželkou toho současného prezidenta. Dost bylo opoziční smlouvy. A MODLITBA PRO MARTU snad zase zazní jako naděje ve věci příští a ne jen jako touha po změně po další promarněné šanci. Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty manželky jste si nějak popletla. Ambiciózní byla paní D., paní Ivana se nikam nedere, natož aby někdy aspirovala na nějakou vládní funkci. Asi jste chtěla být vtipná, ale bylo to jen podivné.
   Já jsem s volbou presidenta spokojená.
   A vy, které volba zklamala, snad už dáte pokoj a nebudete kňučet dalších pět let, proboha.
   Raději místo toho hledejte nějakého kandidáta, kterého bychom mohlo volit i "dolních deset milionů", když už jste minulých pět let promarnili antizemanováním.
   Alena Z.

   Vymazat
  2. Tak, tak. Možná bude další volba daleko dříve a nepromarníme dalších pět let. Alena

   Vymazat
 13. Mají oči nevidí,mají uši neslyší
  en.

  OdpovědětVymazat