Záhady...

pátek 6. dubna 2018

autor: Maria Tiurina

Čím jsem starší, tím méně jasno mám v určitých věcech. Kromě otázek o nekonečnosti vesmíru a smrtelnosti duše je mi opravdovou záhadou, proč mají české knihy hřbety potištěny obráceně, takže když se položí naplocho, je nápis buďto vzhůru nohama, nebo musí být kniha otočena titulní stranou dolů.

Klasickou nevysvětlitelnou záhadou je čas, jehož akceleraci vnímám každou buňkou těla. Uvědomuji si to zejména když za mnou přijdou děti, abych jim upletl pomlázku (to už jsou zase Velikonoce?), když zprovozňuji bazén (který jsem vypouštěl někdy předminulý týden, ne?), když moje žena na svém blogu publikuje už třicátý pátý příspěvek, zatímco já nenapsal od minule ani čárku, když mi skončí další rok předplatného Respektu, nebo když zouvám zimní gumy, které na autě nemohly být snad ani měsíc.

Taky mi vrtá hlavou, proč náš kocour mňouká u dveří, jako by nutně potřeboval ven a když člověk otevře, jen dál sedí a čumí (Brexit kočka).

Proč se mění čas ze zimního na letní, když to nikdo nechce?

Proč je na poště tolik okének, když je otevřené jen jedno?

Proč se vyrábí hranaté talíře?

PROČ??

9 komentářů :

 1. U nás v Ostravě bychom Vám řekli "Bo". Ale to jsou fakt dobré otázky a věděla bych ještě o spoustě jiných proč. Proč ?

  OdpovědětVymazat
 2. Moc zdravím Tome..absolutně souhlasím..čím jsem starší, tím víc mám kolem sebe "nevysvětlitelných záhadných PROČ", které mi hlava nebere..ale něco Vám řeknu..ani se nesnažím je pochopit..
  ..když to jen trochu jde..vyložím si to po svém..a je mi dobře!!
  Jo a když je řeč o kočkách..mám takové podezření, že příbuzní vašeho Áši jsou u nás..sedí u vchodových dveří,s typickým "mňau"jakože ven..otevřu dveře a nic..a když už se "výsadek" podaří popojdou k dalším,tentokrát balkonovým dveřím a chtějí domů..
  A ještě něco..když jsem se jako malá mámy ptala, proč to či ono je tak..dostala jsem odpověď..ale další diskuse nikdy nebyla možná..většinou skončila slovy.."PROTOŽE jsem to řekla"..a bylo to!!
  A možná proto těch PROČ, mám tolik!!!!!!!!!
  Jana z chaloupky mezi kopci.

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, ty hřbety u knížek taky nechápu, jelikož mám na starosti školní knihovnu, mám ráda, když je pěkně srovnaná a tohle mi teda fakt vadí - knížka titulem dolů...proč???
  A takových proč si denně říkám nepočítaně.
  Přeji krásné jaro.
  Irena N.

  OdpovědětVymazat
 4. Pobavila mě otázka týkající se Brexit kočky a pak pošta - tento problém zažívám několikrát týdně na poště v malém městě a pokaždé tiše souhlasím s lidmi, kteří to už nevydrží a udělají scénu :D Bohužel zbytečnou, protože se nic nezměnilo a s velkou pravděpodobností ani nezmění.

  OdpovědětVymazat
 5. Zdravím Tom! Včera som si vypočula rozhovor troch sedemdesiatničiek kde bolo priveľa otázok Prečo? a jedna vysvetlila svojim kamarátkam, že je to všetko v poriadku a preto, lebo tak to má byť :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ty knížky už mě také napadly. :)
  Je hodně otázek na které není odpověď a tak je lepší se na ně neptat. :)

  OdpovědětVymazat