Výzo!

čtvrtek 28. června 2018

autor: Margherita Grasso
Je to jako včera... V kousavé košili sedím na tvrdé školní židli, prázdnými deskami určenými k bezpečnému transportu závěrečného hodnocení elektrizuji vlasy spolužačce přede mnou a vnímám tu ohromnou sílu okamžiku. Už za pár minut zazvoní, já vykročím ze školních dveří a pomalu s posvátnou úctou otevřu tu nepopsanou knihu nazvanou Prázdninový čas.

Mám to tak i dnes, ačkoliv už notnou řádku let nikomu vlasy deskami neelektrizuji. Ten krásný pocit. Moje věčně dětská duše před sebou cítí nekonečný prostor času bez hranic, vůni letního rybníku a babiččiny lívance se skořicí.

Prázdniny jsou tu! Juch... hned se mi bude do práce chodit o něco snáz ;)

8 komentářů :

 1. Škoda, že nezkoušíš elektrizovat vlasy, třeba své ženě, ale i tak hurááá prázdniny !!!!Tak si je všichni doma užijte !!!! Šá

  OdpovědětVymazat
 2. Umite moc hezky skladat slovo za slovem. Velmi rada Vas ctu...
  Karin
  P.S. Take cicham ke kniham. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Zdravím Tome,tak tohle přesně mi neustále dělal jeden spolužák a já ho za to neměla ráda.A po mnoha letech mi prozradil,že to bylo z lásky....Přeji na kopeček krásné a pohodové prázdniny,Šárka.

  OdpovědětVymazat
 4. No jóó, to jsem dlouuho nedělala.. Takže dnes já, fólie a mé vlasy. A pak se půjdu letmo dotknout svého muže. Dnes večer mezi námi přeskočí jiskra ;-) Dík za připomínku, Žaneta.

  OdpovědětVymazat