Měl jsem sen...

pátek 18. ledna 2019

autor: ALESSANDRA VITELLI
Takový instagramový. Něco mezi mokrým snem a noční můrou. Je-li mezi vámi psychiatr, psychoanalytik, psychoterapeut, nebo alespoň majitel snáře, rád bych jej požádal o diagnózu.
Slyšeli jste o Lence Vacvalové? To je holka, která zaběhne 100 km v horách a do cíle naběhne nalíčená a s širokým úsměvem. Myslím, že taky potí parfém od Diora (ale to zatím nemám potvrzeno). Je to Jacqueline Kennedyová mezi běžci... a navíc Slovenka (halušky u nás frčí). Mezi Prahou a Tatrami se pohybuje tak 3x do týdne a dle fotek soudím, že polovinu vzdálenosti uběhne. V mezičase odmoderuje módní přehlídku a ráno udělá Janu Poláčkovi raňajky ako z magazínu.

Říkám si, že čistě statisticky existuje jistota, že jednou poběží i kolem našeho dubu, když zrovna budu vyklusávat. Mávnu na ní a zakřičím její #RunVacvalRun!

No a teď k tomu snu. Ten začal tak, že jsem se probudil (v tom snu, jinak jsem spal, rozumíme?). Bylo to po večírku a já nutně potřeboval na vzduch. No a protože jsem pyžamo nosil naposledy na škole v přírodě na Tetřevích boudách, hodil jsem na sebe župan, abych nepobuřoval. Vyšel jsem ze vrátek, ranní slunce mi olízlo tvář a já pocítil nutkavou potřebu vyběhnout do polí. S dress codem jsem se nezatěžoval, skopl žabky a běžel... No a za první zatáčkou běžela @lenkavacval z masa a kostí s @janpolacekcom po boku. Padl jsem na kolena lkaje: "Potkám Vacvalovou a zrovna vypadám, jako bych právě běžel z koupelny na záchod!", ona na mě vycenila úsměv, v němž bylo cítit pobavení i soucit, otočila se a běželi dál.

Jelikož jsem vyznáním praktikující optimista, rychle jsem utřel slzy a začal hledat pozitivní body. Našel jsem jich hned několik:
- běžela s Poláčkem, takže by z toho stejně nic nebylo (běh ve třech není nic pro mě)
- Poláček naštěstí neměl svůj foťák
- ta situace je tak absurdní, že o ní napíšu na blogu (to mě v tom snu fakt napadlo!)
- taky jsem byl rád, že jsem si vzal alespoň ten župan

Zvedl jsem se na bosá chodidla, utáhl opasek u županu a vyběhl za nimi. Ne, že bych jim stačil, ale i tak mohu říct, že instagramové příspěvky opatřené tagem #BezeckaRit nelhaly.

Pak oba zmizeli za obzorem a já se probudil.

P.S.: Moje milá @monika.kopecek, Ty víš, že miluji jen Tebe... už se těším, až spolu zase někam vyběhneme ;)
Tvůj @slovo.od.slova


6 komentářů :

 1. Tome, máš dar - umíš krásně rozesmát :)))Nechceš vydat knížku? Díky Romana

  OdpovědětSmazat
 2. Tome Vy jste kus...😂.To nádherné vyznání na konci..ooo...padám.Mějte se na kopečku krásně všichni😊.JP

  OdpovědětSmazat
 3. Moc hezké a děkuji za odkaz na účet inspirativní ženy :) Toto stojí za to sledovat ;)

  OdpovědětSmazat
 4. Tome, vy zkrátka dokážete rozesmát :-) i když člověk leží doma pod peřinou s horkým čajem s citrónem a snaží se dostat do nějakého provozu schopného modu.
  Děkuji za rozveselení a lepší náladu a teď už zbývá jen sledovat @janpolacekcom, zda se zde neobjeví nějaká fotka z Vašeho snu
  :-D :-D :-D :-D :-D
  Krásné i když mrazivé dny přeje Katka

  OdpovědětSmazat
 5. hahaha...tu zubatou namalovanou pani ze Slovenska jsem neznala, ale uprimne me to rozesmalo. Samozrejme jsem si jeji fotky prohledla a opravdu, je perfetni. Neco delame my normalni zensky spatne...nebo obracene? Ale dostala se i do Vaseho snu a to je tedy dukaz, ze ona dela neco dobre. Nebo ze se to muzum libi a nechteji to uplne priznat. Tak diky za rozesmani. Vasi Moni je mnohem hezci a je moc sikovna a hlavne ji to v hlave dobre funguje. Mel jste stesti!!!
  Krasny den Dagmar

  OdpovědětSmazat
 6. Tomáši, prosim, prosím, napište zase něco. Děkuji J.

  OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.