Na chlapa...

úterý 16. dubna 2019

autor: Gemma Correll
...to někdy prostě skočí. Normální drsná chlapská zimní depka jako ze severský detektivky. Ráno vstanete a máte ji na zádech. Nevíte, kde se tam vzala a nevíte, co s ní. Laškovat s ní nejde, domlouvat jí nemá smysl a přechlastat jí nepomáhá, neb si druhý den ráno přizve na pomoc ještě bolehlav...
Člověk si chvílemi říká, jestli ten Nazaretskej byl v tomhle věku taky tak zamindrákovanej, není divu, že ho přibili na pražec.
Je to jako deka přes hlavu. Příroda kolem vás se probouzí, holky zkracují sukně, venku to voní a cvrliká, ale chlap vidí jenom tu de(p)ku na hlavě. Běhat neni chuť. Psát neni chuť. Číst je vyslovená zbytečnost. V televizi kraviny, v práci pitomci, na silnici čepičkáři a v politice nýmandi. Všechno už bylo řečeno, napsáno, složeno, zaseto, sklizeno, postaveno i zbořeno.

Už jí taky trochu chytáte?? Doufám že ne. Chtěl jsem vám jen říct, proč mi to letos zatím moc nepsalo a poděkovat za věrnost, se kterou jste navštěvovali můj prázdnotou zející blog.

A potom? Potom se to stane... ta deka z hlavy sklouzne člověku do klína. Už mu nebrání ve výhledu, ale příjemně hřeje kolena. Zaslechne ty ptáky za oknem, nazuje tenisky, vyběhne do polí a nestačí se divit, co je kolem krásy. Je chuť běhat, je chuť psát. Číst je přeci radost! Na silnici nejsou jen čepičkáři, v práci je bezva parta. V televizi sice pořád kraviny a v politice nýmandi, ale ty vůně, ta příroda a hlavně... hlavně ty krátký sukně!

13 komentářů :

 1. Chtěla jsem napsat,jestli vás nepřepadla krize středního věku,ale na to jste ještě mlád:) takže asi nějaká blbá nálada....tak hlavně,že už to přešlo.Záleží na úhlu pohledu na svět okolo.
  Krásné dny přeji.
  I.N.

  OdpovědětSmazat
 2. Máte skutečně "psací" talent. Není to laciné , velice dobře se to čte. Díky za příjemnou chvíli u PC.A hlavně jen houšť.. Alena

  OdpovědětSmazat
 3. Huraaaa,jste zpět. Diky za každé nové jaro.

  OdpovědětSmazat
 4. Tome, poraďte co čtete takhle při jaru a po překonané depce :-). Prosím. Dáša

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Daso, zrovna mám rozectenu Kroniku ptacka na klíček od Murakamiho, dočítám Raději zešílet v divočině a plánují začít Opuštěnou společnost od Erika Taberyho

   Smazat
 5. Dobře, tedy... zítra jí taky vytáhnu :-)
  Ali
  P.S. Krásné jaro s keckama (těma na nohou :-))

  OdpovědětSmazat
 6. Tome Vy jste se zamiloval����������?

  OdpovědětSmazat
 7. Dobrý den, Tomáši, můžu se Vás zeptat, co Vám pomohlo? Můj muž cítí to samé, tu marnost života. Děkuji Vám, s pozdravem Helena. Mimochodem, krasně píšete, děkuji za to.

  OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.