když muž...

pátek 21. června 2019

zdroj
...začne snít o modrých dálavách, buď poslouchá příliš mnoho trampských písní, nebo stárne. Úvodem bych rád podotkl, že autor příspěvku není milovníkem country, a tudíž ono snění přisuzuje spíše věku. Je to zvláštní pocit píchnout nazdařbůh prstem do mapy, sbalit batoh, nazout boty a na dva dny se ztratit v časoprostoru, jen sám se sebou... Přišel jsem za tu dobu na pár věcí:

- jízda v kupé s partou desetiletých zápasníků wrestlingu může být obohacující (člověk se naučí pravidlům zápasu, trénování polibku na zrcadle, pískání na prsty, několika novým zápasnickým chvatům a dvěma sprostým slovům o jejichž existenci neměl doposud ponětí)

- České dráhy mají nejpropracovanější systém výluk ve střední Evropě (navíc vždycky přesně víte, kdy váš vlak nepřijede - ano, mám na mysli tu dobu, která je uvedena v JŘ)

- dodnes existují místa, kde lišky dávají dobrou noc a kde se čas zastavil v minulém století. Kdyby tam nebylo tak krásně a domácí strava nebyla jako od babičky, snad bych jim prozradil, že za kopcem už dávno nebivakují Hitlerova vojska.

- napouštění vany není špatný rituál, ale když si člověk před večerní koupelí v řece musí prošlapat cestu kopřivami, je to trochu jiná dimenze zážitku

- bosá chůze v ledové ranní rose je lék nejen na revma, ale hlavně na duši

- milion-hvězdičkový hotel sice na booking.com nenajdete, ale zato nabízí ty nejlepší služby - prostorné apartmá s koupelnou, vlastní sociálkou, ranní sprchou a postel s největšími nebesy nad hlavou

A tak.. modrým dálavám ZDAR! Zase někdy... nedostižný obzore!

7 komentářů :

 1. "...za kopcem už dávno nebivakují Hitlerova vojska..."
  No, možná na německou okupaci a na chování našich Němců ještě nezapomněli, a možná si ještě pamatují, kdo je v roce 45 osvobodil... za chvíli už to v dějebise nebude.
  Alena

  OdpovědětSmazat
 2. Útěk do lůna přírody je nejlepší lék nejen na bolavou duši, ale i tělo. Oáza klidu bez jakékoli elektroniky dodá člověku teprve tu pravou sílu a tam ani vlak nejede :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. Jo, člověk si může plnit sny v rámci možností.Když má rodinu , jde to hůř.Pak je otázka svědomí. Martina

  OdpovědětSmazat
 5. Mate pravdu Tome,nekdy je potreba si poradne vycistit hlavu....Drzim palce at to vychazi co nejcasteji.

  OdpovědětSmazat
 6. Tome co je s Vami?Uz se o Vas bojime....

  OdpovědětSmazat
 7. Všechny ty moderní vymoženosti časem omrzí nebo se pokazí, anebo nás otráví. Ale toulání po kopcích, lesích, polnostech atp. vždy jen nabije další energií, i když jsme promáčení, unavení a sotva šoupeme nohama. Když těm mladším povíme něco z historie nebo uděláme takovou malou chvilku dějepisu, tak o to víc je to baví. Dál spřádejme plány, kam ještě se chceme podívat, a že to dáme i s mladšími ročníky, a bude nám fajn. I oni porozumí. Co do nich vložíme, to se nám jednou vrátí. Zdraví Iwka

  OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.