Doba gumová

neděle 12. října 2014
Nad úspěchem některých podnikatelských záměrů mi zůstává rozum stát. Kdyby mi před rokem, dvěma, někdo řekl, že vydělá miliardy tím, že za pár korun vyrobí hadici, tu nastřihá na tisíce drobných kousků, naučí z nich děti plést náramky a začne je prodávat za desetinásobky jejich výrobních nákladů, asi bych si řekl, že je snílek a blázen.

Dneska mám na každé ruce jeden gumičkový náramek od svých dcer, na klíčích mi visí jakýsi motanec ze stejného materiálu, figurky koní nosí gumičková sedla a já při každém vysávání podlahy zaplním polovinu pytlíku gumovou hmotou.

Ten nesmysl, který ovládl svět, vymyslel v Americe žijící Malajsian, inženýr pracující na crash testech, Cheong Choon Ng. Sice si myslím, že by si děti zasloužily trochu kreativnější zábavu, než plést nekonečné řetězce stále se opakujících uzlíků, aby si je potom člověk v lepším případě omotal kolem ruky, nebo daroval někomu, kdo bude předstírat, že tenhle pestrobarevný náramek bude s chutí nosit dnem i nocí. Přesto však nezbývá než onomu muži, otci dvou dcer, vzdát hold. Ono to funguje. Děti to baví. Vypukla pravá gumičková mánie. Gumičkuje se doma, ve škole o přestávkách, v létě na táborech, u "mekáče" na stolech a na autobusových zastávkách.

Až jednou budou mimozemští archeologové kopat do nitra naší dávno mrtvé planety, naše kosti najdou mezi vrstvami různobarevné gumy.

Začíná doba gumová....

7 komentářů :

 1. Nejdřív bužírky, teď gumičky. Já si myslím, že to brzy zase přejde. Hned, jak zase vymyslí něco barevného, umožňujícího pro děti trochu kreativity. Prostě barvičky a náramky frčí. I děti u nás ve škole vymyslely podnikatelský záměr podporující jejich finanční gramotnost-gumičky si začaly mezi sebou prodávat. Nedej bože, že si od nich nechceš koupit teda aspoň náramek, jeden hošík už kvůli tomu dostal i facku:-))))

  OdpovědětSmazat
 2. Tome, taky u nás doma jsou gumičky snad úplně všude. Tudle jsem se zamýšlela nad tím, jestli je to dobré nebo ne. Taky se tvářím, že ten náramek nosím nesmírně ráda. A taky jsem přišla na to, že je to dobré, že to děti baví a že si lámou hlavičku nad tím kterou gumičku přes kterou převlíct.
  pěkný den Majka

  OdpovědětSmazat
 3. Tome, gumičková mánie je i u nás, s vysavačem jsem na tom stejně, ovšem u nás to moje dítko baví nejvíce, když pletu s ní, takže po chvíli nátlaku vše odložím, vezmu háček, vyberu barevnou kombinaci a už se motá :) Ještě že je venku stále hezky, to potom vezme kufříček a jde pléct s ostatními dětmi z ulice a já mám "volno" :)
  Přeji krásnou neděli. Renata

  OdpovědětSmazat
 4. Gumickova mania prepukla aj u nas! Mam dvoch synokov, postihla mladsieho, velmi rychlo odoznela a presunuli sme sa do levelu prace s hacikom a vlnou, prvy, ktory som mu pozicala aj do skoly stratil, pri nasledujucom nakupe v galenterii som mu kupila vlastny + brmbolcovac:....) to bolo radost a uz ma zvlada na to, aby som ho naucila pliest aj na ihliciach. Takze podla mna tam ta kreativita v gumickach bola, ako starter k tymto handmade klasikam:))) ps: ten plny vysavac je aj u nas!

  OdpovědětSmazat
 5. Děkuji za vaše milé návštěvy i komentáře!
  Pletení náramků zdar :)
  T.

  OdpovědětSmazat
 6. Nazdar:-)!
  PS: Vivat gumičky....

  OdpovědětSmazat
 7. Tak moje dcery jsou na tom podobně, ale tuhle zábavu vítám, pořád lepší, než když se jen celé dny válí u iPadu. Ale já náramky zatím nosit odmítám, doufám, že to vydržím i nadále.

  OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.