Ta vánoční nálada...

čtvrtek 21. prosince 2017

autor: Tracy Hetzel
... na mě letos né a né skočit. Zkoušel jsem snad všechno. Inhaloval františka, nosil jsem červené ponožky se vzorem sněhových vloček, dokonce jsem si v zoufalosti pouštěl do sluchátek Janka Ledeckého.

Procházka po Staroměstském náměstí mi vánoční náladičku také nevykouzlila. Zato jsem tam chytil rýmu a panickou hrůzu z davu.

O týden později jsme to zkoušeli v jiné metropoli, tentokrát té západočeské. Ani tady mi kupodivu stánky s bižuterií, všemožnými pochutinami smaženými na palmovém tuku a přeslazeným svařákem na blížící se svátky nikterak nenavnadily.

Už už jsme to s rodinkou chtěli vzdát, když to najednou přišlo... čas se zastavil, z nebe se začal sypat bílý sníh, z pódia pěl ženský sbor něžnou píseň, kolem proběhl v pase zlomený malý hoch v šusťákové kombinéze s vánočním stromkem na zádech a mám pocit, že kdesi v pozadí padala hvězda za zvuku rolniček.

Od té doby se mě drží, nebo možná ji držím já. A už jí nepustím. Nepustil jsem jí dokonce ani když jsme se v té vánici vraceli 30km rychlostí po dálnici a neviděli nic než padající chuchvalce sněhu, ani když jsem druhý den ráno cestou na vlak uklouzl na silnici, a dokonce ani když jsem si spálil jazyk vánočním čajem se skořicí a badyánem.

Mám ji rád, tu vánoční náladu...

Už jí máte taky?

10 komentářů :

 1. K nám dorazila v neděli......byli jsme s dětmi na vánočním představení v divadle Kampa - zpívali jsme koledy a přáli si, aby nasněžilo....představení skončilo, otevřeli dveře ze sálu a všichni jsme ztuhli...za okny hustě sněžilo. Děti nadšené a my dospěláci se shodli, že právě prožíváme vánoční kouzlo :-) Šárka

  OdpovědětSmazat
 2. Tome u nas leje jako z konve.
  Vlasta

  OdpovědětSmazat
 3. No, ja ju mám už od 4. decembra- odkedy som postavila stromček:)

  OdpovědětSmazat
 4. Tomasi, jsem plzenska a bohuzel uz nekolik let je to u nas stejne ;( tento vikend jsem jela za rodinou do jiznich Cech a navstivili jsme tamnejsi trhy. Zabruslila jsem si na ledove plose primo na namesti, dala punc v prilehle ulicce a v nedeli navstivila mensi trhy s rucni vyrobou kousek od namesti - to bylo vanocni pohlazeni ;) Ale vanocni naladu mam i tak, muzou za to hlavne me deti *** preji poklidne svatky a rodinnou pohodu. T.

  OdpovědětSmazat
 5. Pekné Sviatky, Tomáš!

  OdpovědětSmazat
 6. Krasne svatky. Dekuji, ze Vas mohu navstevovat!
  JP

  OdpovědětSmazat
 7. Na mě vánoční atmosféra stále ještě neskočila a obávám se, že už to ani nezvládne. Je pravda, že jí moc nepomáhám.
  Krásné, požehnané Vánoce, Tomáši.

  OdpovědětSmazat
 8. Krásne Vianoce :)

  OdpovědětSmazat
 9. Krásné vánoční svátky, Tome, prožité s těmi, co máš rád a podle tvých představ ♥
  Katka

  OdpovědětSmazat
 10. Krasné Vánoce i vám všem! Užijte si klidné chvilky s těmi nejdražšími.
  T.

  OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.