Velikonoce...

středa 30. března 2016

Velikonoce jsem zazdil. Přesněji řečeno jsem je probetonoval. Nevěřili byste, jak uklidňující činnost je skládání kamenů do betonového lože. Nořil jsem prsty do té mazlavé hmoty, hladil každý kámen a přitom se mi vybavovaly chvíle, kdy jsme je se ženou a dětmi sbírali po všech koutech našeho kraje.

Když už jsme u těch Velikonoc - jako každý rok jsem si zase nemohl vzpomenout, jak se pletou pomlázky... jak to jen ti předkové dělali bez youtube.com??

Nakonec vše dobře dopadlo a nic jsem nespletl. Vlastně jsem spletl dvakrát osm proutků. Prostě jsem to upletl a přitom nepopletl (vy mi rozumíte, ne?)...

Holky byly na koledě celkem úspěšné a spravedlivá dělba (ony sladké, já vejce) má za následek, že už mi vajíčka lezou i ušima...

Přechod na letní čas mě jednou zabije. Večer nemohu spát a ráno jsem jak přejetý. Po chvilkách pracuji na knize, kreslím, cvičím, běhám bok po boku se ženou, raduju se... Jaro je tu!

12 komentářů :

 1. Uz je tady...je videt, slyset i citit na kazdem kroku! Tak krasne jaro:) R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano ano, je to cítit všude. Také přeji hezké jaro ;)
   T.

   Smazat
 2. Zdravím,jaro♥ je nekrásnější období roku,alespoň pro mne...S tím časem to mám stejné"jsem za zrušení".Šárka

  OdpovědětSmazat
 3. My si tiež nosíme z túry kamene, no veľkosť tvojich balvanov mi minule v lese nasadil ,,chrobáka,, do hlavy,vidím pekný balvan a pomyslím si,,naozaj ten Tomáš nesie tie kamene v ruxaku, alebo ich vyhrabe niekde pri zaparkovanom aute?,,
  Pán kráľ, prosím odpoveď:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alčo, autu přístupná lesní nebo polní cesta je základ úspěchu. I tak ale někdy tahám balvany pěkně daleko, když si je připravuji ke krajnici :)
   T.

   Smazat
  2. Mužovi som zdelila ,,všetko o balvanoch,,, aj to ako si sa čvachtal v cemente, muž povedal, že to chápe:-) On to tiež miluje:-)Ja dávam prednosť suchej ceste: výkop, fólia, kamene, zasypať kamienkami, alebo štrkopieskom, no môj muž rád ten betón, tak bojujeme.

   Smazat
 4. Taky si na Vás Kopečkovi vždy vzpomenu, když vidím placák v přírodě...už jsem to doma navrhla taky...dlažbu alá U nás na kopečku....a těšíme se na knihu...pa Vokopka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to sice těžká (doslova) a zdlouhavá práce, ale je moc pěkné sledovat, jak chodník roste jen tak z ničeho ;)
   T.

   Smazat
 5. Také jsme si prošli touto deformací,svého času mi manžel vozil šutry z lesa,z pole,z potoka,posezení na zahradě máme vydlážděné tak jak u vás.Mám na zahradě pár opravdu krásných úlovků se kterými museli pomoct kamarádi.Je to už spoustu let a stále vzpomínáme odkud který kámen je.Přeji hodně elánu do dalšího budování a bezva pocit,který z toho budete mít.Jaroslava.

  OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.