Smoke on the water

čtvrtek 23. dubna 2015

Pokud si člověk chce v životě ponechat alespoň poslední zbytky optimismu, dost často si říká větu, že všechno zlé je pro něco dobré. I já jsem tato slova vypustil z úst nejednou... a to nejen proto, abych nepropadl úplnému zoufalství. Já tomu skutečně věřím. Věřím tomu, že i ty nejhorší věci v životě se dějí z nějakého důvodu, nebo lépe řečeno, i z těch nejhorších událostí může vyvstat něco, co svou velikostí zcela pohltí negativní dopad oné tragédie...

V roce 1971 koncertoval Frank Zappa na jevišti švýcarského kasína Montreaux, když uprostřed jedné ze skladeb vystřelil některý z fanoušků světlici, což - jak se ukázalo - nebyl právě nejlepší nápad, jelikož celý sál propukl v požár a kromě aparatury Frankovy kapely shořel i celý komplex kasína.

Ve stejnou dobu se v oblasti zdržovala i kapela Deep Purple, která zde připravovala singl v mobilním nahrávacím studiu pronajatém od Rolling Stones. Kasíno stálo na břehu Ženevského jezera, na jehož druhé straně byli členové Deep Purple ubytováni a celou událost z tohoto místa pozorovali. Podle kouře vznášejícího se nad jezerem napsali společnými silami hit Smoke on the water, který je de facto přepisem oněch osudných událostí.

Až se vám zase někdy bude smůla lepit na paty, vzpomeňte si na hit, který se stal jedním z nejznámějších rockových fláků. Zkuste si zabroukat ten veleznámý kytarový riff a pokuste se věřit, že všechno zlé je pro něco dobré.

5 komentářů :

 1. ..verím,že aj takými momentami, ,,bodmi ,,, života , vedie životodarná cesta...:):):)

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, stará dobrá klasika...
  Zkuste tohle - až do shlédnutí jsme nevěřil, že to dá i dechovka:
  (Kapela Bundeswehru na rozloučenou s ministrem obrany zu Guttenbergem, který kdysi rezignoval kvůli diplomce)
  https://www.youtube.com/watch?v=wzkueuywybQ
  Honza H., Beroun

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná píseň a teď i s příjemným posláním:) Děkuji a nadále si tuto mou oblíbenou nechávám nejen jako budík, ale i zvonění na telefonu:) M.

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.