Dnes jsme...

středa 6. července 2016

zdroj: Pinterest
... podnikali jeden výlet za druhým. Cestou na Krašov:
"Dobrý den, kudy prosím ke Krašovu?"
"Musíte na Kozojedy a pak přes Rohy na Bohy"
Nevěděl jsem, jestli dědovi poděkovat, nebo ho poslat do háje, ať si dělá blázny z jiných. Naštěstí ale převážela slušnost. Všechna ta místa tam byla, jen žádné bohy jsem neviděl (ale božsky tam bylo, to jo).

Hlídáme psa. Tedy psa - je to tele, které váží asi o 5 kilo víc, než já. Ve skutečnosti celé to hlídání spočívá v uzavření zvířete na noc do garáže, protože se ve tmě venku bojí. Nechci na tu bestii nijak nasazovat a zcela uznávám jeho váhovou převahu - intelektuálně mám ale (při vší skromnosti) navrch já. Přesto jsem to zvíře do garáže nedokázal dostat dobrou půlhodinu. Pomohla až lest v podobě vhodně kladených psích sucharů, které tu horu chlupů dovedly na místo.

Posledních pár měsíců jsem si dopřával očistnou pauzu v psaní knihy, která měla zajistit dostatečný nadhled při jejím následném čtení. Pauza zapůsobila - všechno, co jsem napsal, jsem seškrtal. Píšu, pravda, úplně nanovo, ale s pocitem, že tentokrát je to "TO ONO"!

Večer jsem si dopřával běh se zapadajícím sluncem v zádech. Vítr pročesával kadeře obilí, ptáci zpívali tu nejkrásnější melodii a nebýt toho kila třešní v žaludku, které jsem cestou otrhal ze stromu, cítil bych se jako v ráji.

Miluji tyhle volné dny.

Díky, Huse.

4 komentáře :

 1. Dnes mi syn napisal...objednal som si svatoJANskou HUSu a casnik sa ospravedlnil, ze sa im spalila...bolo to v prahe...akej narodnosti bol casnik mi nenapisal...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spálit HUSu 6. července, to je téměř vlastizrada! ;)

   Vymazat
 2. Čeština umí byt kouzelná :) a co Tomáši akce Běhej lesy? V Brdech se bude běžet 23/7 ;)
  Nebo je to pro vás moc masovka?
  Hezké dny,
  Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, děkuji za milý komentář.
   Když já na ty závody moc nejsem :) Ale díval jsem se na jejich stránky, nevypadá to špatně, možná to ještě promyslím ;)
   T.

   Vymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.