I přesto...

čtvrtek 4. srpna 2016

zdroj: Pinterest
...že v létě pracuji jako v jakýkoliv jiný čas roku, stejně se nemohu ubránit příjemně táhlé prázdninové náladě (a já se, pravda, ani nebráním). Dobře si pamatuji, jak nekonečné a bezstarostné mi v dětství ty dva měsíce připadaly a ten pocit se mi vrací i dnes, kdy za dlouhé volno považuji prodloužený víkend. Na prázdninách miluji:

- to, že nemusím cestou kolem školy kličkovat mezi parkujícími vozy rodičů a pobíhajícími dětmi s aktovkami na zádech

- to, že nemusím každé ráno někoho nutit, aby si už konečně začal čistit zuby a vysvlékl se z pyžama (pokud nepočítám sám sebe)

- to, že si mohu do 22 hod. číst bez rozsvícené lampičky

- nebo třeba to, že nevím, jestli je úterý, čtvrtek, desátého, či patnáctého. Prostě čas je jedna velká beztvará hrouda výletů, koupání, čtení v lehátku, konzumace melounů a večerního grilování

Posledních několik večerů trávíme s holkami ve společnosti Harryho Pottera. Jakákoliv módní vlna u nás má totiž šanci, až když je naprosto mimo mísu. Jsme úplně posedlí. Dneska bude Relikvie smrti! ...Už bude večer??

Je to trochu rouhání, ale přiznávám, že přes všechno to užívání letní pohody, je pro mě druhá půlka prázdnin, která právě nastala, obdobím těšení se na podzimní plískanice, na padající listí a mlhavá rána nasycená měkkým slunečním světlem.

Poslední dobou mi to nějak neběhá. O to více se těším na podzim, kdy (už tradičně) porazím tu letní lenost, se kterou bojuji (a zatím nevyhrávám). Je to ale sladká prohra...

Ty z vás, kteří na konci článku čekali promyšlenou pointu, bohužel zklamu. Žádná nebude. Forma příspěvku je ryze letně-prázdninová - tedy taková velká beztvará hrouda mých myšlenek.

Vlastně jsem vám chtěl jen popřát hezký druhý poločas prázdnin!

P.S.: věděli jste, že obložený chlebíček oslavil sté výročí existence? To by stálo za to zajíst jedním praseckým s vejcem a majonézou, ne?

8 komentářů :

 1. Tome,celá naše rodinka milujeme Harryho Pottera. Naši kluci(13,11let)"jedou" už 2.kolo, neb nabrali zase trochu víc rozumu a chápou souvislosti v ději zase jinak. A já ráda"jedu" s nima.Mám tedy radši film(knížka je na mě už moc dětská), ale obdivuju to celé zpracování a zfilmování.
  Takže - krásné prázdniny všem.
  katka z km.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Katko, taky nám trvalo, než jsme tomu přišli na chuť ;)
   T.

   Vymazat
 2. Ja Harryho jeste necetla, ani nevdiela:-D.
  A s tim podzimem to mam podobne - uz jsem se pristihla, jak na nej myslim... krb, caj,deka, za okny sychravo... Docela me tesi, ze v tom nejedu sama:-).
  Tak hezke dalsi prazdninovani. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se těším na podzim, i když letošní léto moc netrpím, když není stále 35°C. Miluji podzimní procházky přírodou, sama samotinká :-) Katka

   Vymazat
  2. Pravda, letošní léto je shovívavé ;) Díky za komentáře, M. a Katko ;)
   T.

   Vymazat
 3. Hezký, nakažlivě bezstarostný článek. Ale nesouhlasím s tím, že by prázdniny byly nekonečné. Jako jeden z těch, kteří je stále vedou, musím říct, že prázdniny jsou kdeco, ale ne nekonečné - bohužel. Přeji veselé letní slunce a příjemné čtení bez lampičky.

  OdpovědětVymazat
 4. Tome, nedalo mi to ti nenapsat, kvůli jedné tvé myšlence, a sice to, že se těšíš na podzim. U nás dnes bylo slunečno a vedro až až a já myslím na oranžové dýně, barevné vřesy, větry (myslím ty venku :-) ) a sychravé počasí s nezaměnitelnou podzimní vůni. Jsem ráda, že se uprostřed léta najdou i jiní, kteří se těší na podzim. Měj se fajn Ivana

  OdpovědětVymazat
 5. Tome,
  myslela jsem, že jsem jediná. Sice si ráda nechám slunkem prohřát kosti (díky nízkému tlaku je mi pořád zima), ale už nyní se těším na chladné večery, kdy si uděláme plnou konvici čaje s citrónem a medem. Koupím přesně ty sladké, které teď nepijeme, s vůní perníků, kandovaného ovoce. Budu se po domě šourat v těch super chlupatých ponožkách, které na koberci nechávají nitky. Trouba bude vonět po pečených jablkách se skořicí.
  A podzimní les nemá konkurenci.
  Jo a nejlepší je Harry a talíř plný obložených chlebíčků :)

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.